Hádzaná
Školský rok 2014/2015
Dňa 18.3.2015 sa na našej škole konalo obvodné kolo v hádzanej žiačok. Do turnaja sme vstúpili po ťažkom zápase so Sebechlebmi, ktorý sme zlomili v druhom polčase a zvíťazili sme 7:2. Ďalšie zápasy sa nám hrali už ľahšie a po víťazstvách 11:2 nad Dudincami a 10:1 nad EMŠ Krupina sme turnaj vyhrali a postúpili na Majstrovstvá kraja  v Detve.
Majstrovstvá kraja sa konali 28.4.2015, a tu už bol súper  ťažší oriešok. Dievčatá však veľkou bojovnosťou ukázali, že so Bzovíkom sa musí počítať. V prvom zápase sa dievčatá len hľadali a po vydretom zápase zvíťazili nad Lučencom 2:1. V ďalšom zápase sa nám darilo už viac a  Žiar nad Hronom sme porazili 6:0. Potom sme sa stretli asi s najťažším súperom z Rimavskej Soboty a remizovali sme 2:2. V poslednom zápase sme zdolali B.Bystricu 5:1 a podarilo sa nám postúpiť na Majstrovstvá Slovenska do Michaloviec.
MS sa konali 19 - 20.mája. Naše šance boli minimálne a kvalita súpera bola viditeľná. Pre nás bola úspechom už samotná účasť a každý strelený gól. Užili sme si krásne turnaje a dievčatám ďakujeme.    A tu je aj niekoľko fotografií.
Dňa 17.4.2015 prebehla aj hádzaná chlapcov. V okresnom kole sme zvíťazili nad každým súperom  a postúpili sme do krajského kola. To sa uskutočnilo 7. 5. 2015  v Detve. Po výborných výkonoch chlapcov nás vo finále porazil Lučenec a skončili sme na druhom mieste.
Školský rok 2012/ 2013
Hádzaná nám ide .......
V dňoch 9. a 10. apríla sa konala na našej škole obvodná súťaž v hádzanej dievčat a chlapcov. Po vynikajúcom výkone obidve naše družstvá obvodnú súťaž vyhrali a postúpili na krajskú súťaž. Nedalo sa zahanbiť ani B družstvo chlapcov a umiestnilo sa na treťom mieste. Našim  hráčkam a hráčom k úspechu určite pomohla aj výborná fanúšikovská kulisa, ktorú im vytvorili ich spolužiaci.
Dňa 11. apríla 2013 sa žiačky našej školy A. Sumegová, K. Fekiačová, T. Sedmáková, P. Pavlendová, L. Ďuricová, V. Drozdíková, A. Pálková, M. Mackovová, N. Talianová, A. Ružičková, S. Zelenčíková, L. Valenčaťová, M. Kováčová a K. Tureková  predstavili v Detve. Po víťazstve, remíze a jednej prehre obsadili výborné druhé miesto.
Podobne ako dievčatá aj chlapci cestovali na krajskú súťaž do Detvy 30. apríla 2013.  Po víťazstve v základnej skupine a výhre v semifinále prehrali vo finále vo výbornom zápase s Banskou Bystricou 9:12 a umiestnili sa na druhom mieste. Našu školu reprezentovali Ľ. Maslík, M. Moniš, F. Marunčiak, P. Pavlenda, J. Roman, R. Šufliarsky, T. Ostrihoň, M. Valenčať, J. Cibuľa, M. Očenáš, F. Očenáš, K. Jambrich, E. Trebula a S. Ivanič.

Školský rok 2011/  2012

Po vynikajúcom výkone družstvo dievčat vyhralo krajskú súťaž v hádzanej v Revúcej a postúpilo na Majstrovstvá Slovenska. V dňoch 9. a 10. mája 2012 sa žiačky našej školy pod vedením p. uč. Petráša zúčastnili premierovo na Majstrovstvách SR v hádzanej dievčat. Hneď od prvého zápasu sa ukázalo, že s hádzanárskymi klubmi sa hrá veľmi ťažko. Iuventa Michalovce nás v prvom zápase nepustila k ničomu a prehrali sme 34 : 0. V druhom zápase sme sa odvážili trochu viac a s domácou Nitrou sme prehrali 19 : 9. Tretí zápas v skupine sme hrali proti neskoršiemu víťazovi z Bratislavy a prehrali sme 27 : 3. V boji o 7. - 8. miesto sme sa stretli s družstvom z Vranova nad Topľou, prehrali sme a tým sme skončili na ôsmom mieste. Pre naše dievčatá to bola obrovská skúsenosť a česť zúčastniť sa na Majstrovstvách SR v hádzenej a takto zviditeľniť našu školu.

Družstvo chlapcov reprezentovalo našu školu na krajskej súťaži . Po výbornom výkone sa umiestnilo na druhom mieste, čím dosiahlo pre našu školu historický úspech. Všetkým chlapcom aj pánovi učiteľovi k ich úspechu gratulujeme.