Futbal

Futbal je obľúbená loptová hra hlavne chlapcov. Žiaci našej školy majú možnosť reprezentovať školu  vo veľkom futbale chlapcov aj dievčat, v malom futbale chlapcov aj dievčat a v minifutbale mladších chlapcov McDonald´s CUP.
Školský rok 2014/2015
McDonald´s Cup
Dňa 14. 4. 2015 sa chlapci našej školy zúčastnili  futbalovej súťaže Mc Donald´s Cup v Krupine. V úvodnej časti vo svojej skupine vybojovali 2.miesto, čím postúpili do semifinále, v ktorom v boji o 3.priečku  prehrali a umiestnili sa na konečnom 4. mieste. Našu školu reprezentovali títo žiaci: Dominik Čižmár, Matej Černica, Filip Šufliarsky a Gregor Pavlenda zo 4. ročníka, Adam Aleman, Patrik Matejka, Gabriel Melich a Timotej Zelenčík z 3. ročníka a Andrej Kohút z 2. ročníka. Fotografie našich futbalistov si môžete pozrieť tu.

Dňa 16.4. 2015  sa v Krupine konalo okresné kolo v malom futbale starších žiačok. Po jednej prehre v skupine sa naše dievčatá už nedali a po fantastických víťazstvách zdolali nakoniec vo finále aj ťažké Sebechleby, čím sme získali prvé miesto.
Dievčatá dokázali zvíťaziť aj vo veľkom futbale v Dudinciach, kde sme síce vyhrali až po penaltovom rozstreli, ale o to bolo naše víťazstvo vzácnejšie.
Školský rok 2013/2014

Mc Donald´s Cup

Dňa  25. 4. 2014 sa  žiaci prvého stupňa, ako víťazi regiolnálnehoo kola, zúčastnili krajskej súťaže vo futbale McDonald ´s Cup. V silnej konkurencii po dvoch prehratých zápasoch nepostúpili do ďalšieho kola. Za reprezentáciu školy ďakujeme. Boli to títo žiaci:  Alex Melich , Matúš Balko , Radoslavi Kohút , Martin Ivanič, Miloš Výboch, Ján Sopko, Ondrej  Donoval,  Matúš  Cesnak, Dominik  Čižmár a Adam  Aleman . Fotografie našich malých futbalistov si môžete pozrieť tu.
Školský rok 2011/ 2012
Vo veľkom futbale starších chlapcov sa naše družstvo umiestnilo v obvodnej súťaži po veľmi dobrom výkone na 2. mieste. Družstvo dievčat zviťazilo v obvodnej súťaži aj v regionálnom kole a postúpilo na krajskú súťaž do Žiaru nad Hronom. Po výbornom výkone sme remizovali s družstvom dievčat z Hriňovej 0 : 0 a zvíťazili 2 : 0 nad družstvom dievčat z Beňuša. V zápase o tretie miesto s domácim družstvom zo Žiaru nad Hronom sme prehrali 1 : 0 a skončili na celkovom 4. mieste. Dievčatá opäť ukázali svoju bojovnosť a kvalitu.

Mladší chlapci z našej školy sa pod vedením p. uč. Paulíkovej zúčastnili obvodných majstrovstiev v minifutbale McDonald´s CUP , kde sa umiestnili na 4. mieste.

Starší chlapci sa v Krupine zúčastnili regionálneho kola v malom futbale. Napriek bojovnému výkonu, po prehre s chlapcami z Očovej a z Detvy, skončili na 3. mieste.