Biológia

Pripraviť sa na biologickú olympiádu je náročné a vyžaduje od žiaka zvládnutie teoretických informácií, latinských názvov a mnohých praktických zručností. Jednotlivé predpísané organizmy musia poznať, nájsť v prírode, zostaviť zbierku a tiež správu z pozorovania a mapovania organizmov. Príprava si vyžaduje aj mnohé vychádzky do prírody.
Školský rok 2014/2015
Celoslovenské kolo v biologickej olympiáde - 1. miesto
Žiačka IX. B Svetlana Botlová  aj v tomto školskom roku úspešne reprezentovala našu školu na celoslovenskom kole Biologickej olympiády v odbornosti botanika. Po jednom štvrtom mieste a dvoch druhých miestach sa Svetlane podarilo celoslovenské kolo vyhrať. Po vyriešení rôznorodých teoretických a praktických úloh sa  umiestnila na vynikajúcom 1. mieste, pričom stratila len 6 bodov a z celkového počtu 300 bodov získala 294. Svetlane k tomuto úspechu gratulujeme a ďakujeme za vynikajúcu reprezentáciu našej školy. Výsledková listina

Školský rok 2013/2014

Celoslovenské kolo v biologickej olympiáde - 2. miesto
Žiačka VIII. B Svetlana Botlová  aj v tomto školskom roku úspešne reprezentovala našu školu na celoslovenskom kole Biologickej olympiády v odbornosti botanika. Po vyriešení rôznorodých teoretických a praktických úloh sa  umiestnila na vynikajúcom 2. mieste, pričom za víťazkou zaostala len o 4 body. Svetlane k tomuto úspechu gratulujeme a ďakujeme za vynikajúcu reprezentáciu našej školy.

Školský rok 2012/ 2013
 Naša žiačka  je druhá na Slovensku.......
 V dňoch 18. a 19. júna sa konalo celoštátne kolo v biologickej olympiáde v Bratislave. V odbornosti    botanika  sa ho ako víťazka krajského kola zúčastnila Svetlana Botlová žiačka 7.B triedy. Po úspešnom  zvládnutí všetkých zložiek sa umiestnila na vynikajúcom druhom mieste s rozdielomlen tri body od    víťazky. K tomuto úspechu jej  všetci gratulujeme. Výsledkovú listinu si môžete pozrieť tu.
Školský rok 2011/ 2012
V tomto školskom roku sa do biologickej olympiády zapojili v odbornosti zoológia žiaci 6.A triedy Lukáš Luciak a Lukáš Moniš. Lukáš Moniš sa v okresnom kole umiestnil na 3. mieste. Lukáš Luciak bol v okresnom kole druhý a postúpil na krajské kolo, kde nazbieral skúsenosti a stal sa śpešným riešiteľom.
V odbornosti botanika našu školu reprezentovala Svetlana Botlová žiačka 6. B triedy a dosiahla vynikajúce úspechy. V okresnom aj v krajskom kole sa umiestnila na 1. mieste a postúpila na celoslovenské kolo do Banskej Bystrice. Ani tu sa nestratila a umiestnila sa na vynikajúcom štvrtom mieste.