Naše najcennejšie úspechy

Hoci sme nie veľká základná škola, naši žiaci dosahujú pod vedením svojich učiteľov mnohé veľmi významné úspechy v rôznych oblastiach. Máme víťazov predmetových olympiád, vynikajúcich športovcov, hudobníkov, výtvarníkov a tiež recitátorov.
Kalokagatia 2016
 V utorok 26. apríla 2016 sa v Detve konali majstrovstvá kraja v hádzanej chlapcov. Výkon našich chlapcov bol skvelý. Srdce, pot a duša ich previedli k víťazstvu a k postupu na MSR. Je to vynikajúci úspech pre našich chlapcov. Nasledujúci deň, v stredu 27. apríla 2016, sa tiež v Detve konali majstrovstvá kraja v hádzanej dievčat. Dievčatá predviedli nádherné športové predstavenie a ukázali, ako sa dokážu baviť športom - proste úžas. Po chlapcoch aj naše dievčatá súťaž vyhrali a vybojovali si právo zúčastniť sa na MSR. A tak sme tam boli na  Majstrovstvách Slovenskej republiky v hádzanej žiačok  a žiakov. Bolo parádne skvelo. Zážitok na celý život. Niekoľko fotografií si môžete pozrieť TU. A TIEŽ si môžete pozrieť naše družstvá chlapcov a dievčat.
Celoslovenské kolo v biologickej olympiáde - 1. miesto
Žiačka IX. B Svetlana Botlová  aj v tomto školskom roku 2014/2015 úspešne reprezentovala našu školu na celoslovenskom kole Biologickej olympiády v odbornosti botanika. Po jednom štvrtom mieste a dvoch druhých miestach sa Svetlane podarilo celoslovenské kolo vyhrať. Po vyriešení rôznorodých teoretických a praktických úloh sa  umiestnila na vynikajúcom 1. mieste, pričom stratila len 6 bodov a z celkového počtu 300 bodov získala 294. Svetlane k tomuto úspechu gratulujeme a ďakujeme za vynikajúcu reprezentáciu našej školy. Výsledková listina
Majstrovstvá Slovenska v hode kriketovou loptičkou
V školskom roku 2011/2012 Filip Drígeľ z 9.A triedy vyhral okresnú súťaž v hode kriketovou loptičkou výkonom 71,40 m a Alexandra Sumegová, žiačka 7. A triedy, vyhrala súťaž v skoku do výšky výkonom 125 cm.  Obidvaja naši víťazi postupili na krajské majstrovstvá.  A. Sumegová sa umiestnila na 16. mieste a F. Drígeľ krajskú súťaž vyhral a postúpil  na Majstrovstvá Slovenska. Po vynikajúcom výkone 82 m sa v silnej konkurencii umiestnil na výbornom 5. mieste.

Štúrov  Zvolen- celoslovenské kolo v rétorike

Nádherné prostredie Zvolenského zámku, 17.jún 2014,  oslava slovenského slova, náročná súťaž, prítomní  víťazi regionálnych kôl z celého Slovenska a medzi nimi i náš žiak 6. ročníka Ján Andrej Mackov.
Andrej súťažil v 1. kategórii a v konkurencii 14  žiakov získal nádherné 3. miesto.